Vítejte na letišti v Kolíně!

Letiště Kolín LKKO se nachází zhruba 2 km jižně od města Kolín ve Středočeském kraji, asi 60 km východně od Prahy, a má statut veřejného vnitrostátního letiště.

Letiště má travnatý povrch a jeho dráhový systém umožňuje denní i noční letecký provoz. Vzhledem k vynikající dostupnosti, pouhých 40 minut jízdy od Prahy, je kolínské letiště velmi dobrou alternativou jak pro cestovní využití, tak pro výcvik a zábavu. V sezóně je na letišti v provozu restaurace a po domluvě i možnost ubytování. Zejména o víkendech je na našem letišti velmi rušno. Aktivní jsou u nás v podstatě všechny druhy létání, od bezmotorového plachtění, přes parašutismus a ultralehké létání až po motorové velké stroje.

Navíc na letišti působí známá a úspěšná parašutistická škola Impact, kde je možno zakusit volný pád v tandemu se zkušenými instruktory a nebo si vyzkoušet volný pád ‚nanečisto‘ ve vůbec prvním simulátoru volného pádu v ČR, který rovněž stojí na našem letišti.

Cestu k vlastnímu seskoku padákem vám posléze zajistí naše výcvikové středisko aeroklubu.

Samozřejmostí jsou také okružní poznávací lety a následně možnost výcviku pilota kluzáků (GLD), ultralehkých letadel (ULL) nebo soukromého pilota (PPL).

Ceník letů a služeb najdete zde

Těšíme se na vás.