Jak vypadá aeroklub v Rakousku

Byli jsme pro Blaníka v Rakousku v jednom z 24 aeroklubů na letišti Wien-Neustadt. Docela zajímavá zkušenost. I v kapitalismu jsou hlavní informace na nástěnkách např. seznam prací, které je třeba odbrigádničit, rozpis instruktorů, rozpis vlekařů a navijákařů, seznam hříšníků, rezervace letadel na provoz. Radost ale v takovém aeroklubu pobývat. Velká společenská místnost s internetovým koutkem na přípravu posádek, barem s 8 hotovkami a obsluhou, hezká školicí místnost s projektorem. Vše funkční, pěkné a sloužící členům. V areálu 2 hangáry, prostorná dílna s rozebraným 18m Kestrelem, garáž na naviják a další techniku, přístřešek na futrály. A ten pohled do hangáru. Zdaleka ne všechna technika poslední generace, směs klubových a soukromých letadel. A to aeroklub má jen 120 členů. Asi pozitivní vliv konkence mnoha aeroklubů na 1 letišti. Do Vídně daleko asi jako z Kolína do Prahy.