Vrtulníky v LKKO za Svazarmu

Jako i na jiných svazarmovských letištích se v šedesátých letech minulého století i v Kolíně objevily aeroklubové vrtulníky HC-2 a HC-102.

Vrtulníky v Kolíně po roce 1989

V roce 1993, kdy se naše tržní ekonomika nacházela v počátcích a česká letiště i aerokluby zažívaly velké změny, našlo se několik podnikavců, kteří byli ochotni zkusit štěstí i v takovém oboru, jakým je vrtulníková letecká škola. A tak začala na kolínském letišti působit společnost ESPE AIR, která se kromě pilotního výcviku na letadlech zabývala hlavně vrtulníky. Byly zde dva Robinsony R44 Astro a pět dvoumístných R22 Beta. Rychlý vzestup firmy následoval rychlý pád a během šesti let byl veškerý provoz společnosti ukončen.

helo439

Lehký vrtulník Robinson R22 (reg. OK-YIJ) společnosti ESPE AIR

Vrtulníky v Kolíně dnes

V současné době operuje na kolínském letišti vrtulníková škola HELITOM.

heli_r22_2

Robinson R44 Raven II (reg. OK-FTW) společnosti HELITOM na kolínském letišti

Je leteckou firmou specializující se na výuku vrtulníkového létání. V rámci dalších činností poskytuje veškeré další vrtulníkové letecké práce.

Tým vrtulníkové letecké školy HELITOM klade důraz na kvalitu a komplexnost všech nabízených služeb. Klíčovou součástí výcviku pilota je praktická letecká výuka, při níž jsou používány vrtulníky R22 a R44. Standardně probíhá výuka na letišti v Kolíně, kde se nacházejí také přednáškové prostory.

Společnost HELITOM s.r.o. nabízí také možnost individuální praktické letové a teoretické výuky v jiných lokalitách. Teoretickou výuku lze rozšířit o individuální bloky dle potřeb žáka.

Instruktoři letecké vrtulníkové školy HELITOM se věnovali nebo věnují vrtulníkovému létání profesionálně a disponují typovými kvalifikacemi na vrtulníky: Robinson R22, R44, BO 105, EC135, EC120, Mi-8, Mi-17.

Naši instruktoři jsou připraveni předat žákům maximum svých teoretických znalostí i praktických zkušeností.

HELITOM

• profesionální přístup
  • komplexní výuka letové praxe a teorie
  • flexibilita