Jubilejní 11. ročník Kolínského poháru v akrobacii kluzáků

Od pátku 18.8. do neděle 20.8.2023 bude na letišti v Kolíně LKKO probíhat tradiční soutěž v akrobacii kluzáků „O pohár starosty města Kolína v bezmotorové akrobacii“, které je zároveň postupovou soutěží regionu severovýchod.

GX030687_1660584970089Jedná se o soutěž v kategoriích Basic, Sportsman, Intermediate a Advanced.

V kategorii Basic závodí začínající akrobati a mají jednoduché sestavy s malým počtem prvků, které končí ve větší výšce nad zemí.

Kategorie Sportsman reflektuje osnovu vyššího létání a obsahuje složitější prvky, například výkrut, překrut a zvrat. Není zde mnoho prvků s negativním přetížením.

Zkušení piloti, dosahující dobrých výsledků v kategorii Sportsman, postupují do kategorie Intermediate. Zde jsou již složité prvky, končí se níže nad zemí a celkově je hodnocení přísnější, protože zde jde již o velmi přesnou pilotáž.

Kategorie Advanced je pro zkušené akrobaty, kde uvidíte množství krkolomných a velmi rychlých obratů s vysokým kladným i záporným přetížením.

Soutěž bude probíhat v pátek a sobotu, neděle je plánována jako náhradní den. Na závěr bude hojná hangárpárty, zváni jsou všichni příznivci bezmotorové akrobacie, možná i koncert houslového virtuóza.

Intenzivní trening bude probíhat 5.8.-18.8.2022. Box bude vytyčen dle zájmu. Pro juniory cena aerovleku vleku 700Kč.

Přijďte podpořit závodníky nejen z Kolína ale i z ostatních letišť.

Zve Vašek Sehnal a akrobati z Kolína.